Wartość Formlabsa to już miliard dolarów!

Formlabs to jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcja desktopowych drukarek 3D. Formlabs oferuje przede wszystkim wysokiej jakości drukarki drukujące w technologii SLA. Oficjalnie firma została założona w 2012 roku przez M. Łobowskiego, N. Lindera oraz D. Cranora.  Główna siedziba firmy znajduje się w Bostonie, a jej biura rozproszone są po całym świecie. Znajdziemy je m.in. w Niemczech, Japonii, czy też w Chinach. Bardzo szybki rozwój doprowadził Formlabs do miejsca do osiągnięcia obecnie wartości 1 miliarda dolarów.

 

Formlabs to firma, która od kilku lat może poszczycić się bardzo wysoką sprzedażą drukarek 3D pracujących w technologii SLA.  Jest to jednym z powodów, dla którego firmą interesuje się wielu inwestorów. Firma zatrudnia setki pracowników, a jej biura zlokalizowane są aż na trzech kontynentach: w Europie, w Azji, a także w Ameryce północnej. Ostatnie zdobyte przez firmę fundusze sprawiły, że wartość  Formlabs wzrosła do jednego miliarda dolarów.

 

Już po roku od założenia firmy, Formlabs otrzymała pierwsze dofinansowanie, w wysokości 19 milionów dolarów. Gdyby DFJ Growth nie zdecydował się na przekazanie tego funduszu, zapewne nie poznalibyśmy takich modeli drukarek jak Form 1  oraz From 1 +, albo zostałyby stworzone znacznie później.

 

Począwszy od  roku 2014 Formlabs aż do kwietnia br.,mogło cieszyć się łącznie z 85 milionów dolarów z emisji akcji serii B oraz emisji akcji serii C. Ostatnie dofinansowanie, które pozwoliło firmie osiągnąć wartość 1 miliarda, to dofinasowanie od New Enterprise Associates. Fundusz inwestycyjny opiewa na 15 milionów dolarów.

 

Osiągnięcia firmy Formlabs:

 

  • Osiągnięcie pozycji nr 1 wśród producentów drukarek stereolitograficznych,
  • Wysoka roczna stopa dochodu przekraczająca 100 mln USD,
  • Zainteresowanie drukarkami ogromnego i wymagającego rynku Chińskiego,
  • Siedziby na trzech kontynentach,
  • Ponad 500 pracowników,
  • Ogromna baza klientów, zarówno z małych, jak i z bardzo dużych przedsiębiorstw na całym świecie.

 

Źródło: https://formlabs.com/company/press/funding-from-nea-bringing-valuation-over-one-billion-Jeff-Immelt-to-board-of-directors/