Ogromna drukarka

makerbot-3d-printingCzy wiecie jak wygląda i ile wazy największa drukarka przestrzenna na świecie? Często mieliśmy w domach dużą drukarkę i na nią bardzo, ale to bardzo narzekaliśmy, ale co powiecie na taką, która nie zmieści się na Waszym podwórku?

Jak się okazuje największa drukarka 3D waży sto dwadzieścia ton? Kto ją wyprodukował? Oczywiście Chińczycy, którzy kochają wszystko, co duże, bo chcą tym samym robić ogromne wrażenie. Jak się okazuje taka drukarka ma konstrukcję 12mx12mx12.  To mniej więcej ile ma cztero, pięciopiętrowy budynek. Budowla jest naprawdę bardzo okazała i służy do budowania budynków. To dopiero jest coś żeby można było wydrukować budynek. W tym przypadku nie będą to poszczególne elementy, które się drukuje i łączy, ale jedna budowla. To niesamowite jak największa drukarka 3D działa i jakie daje niesamowite efekty. To urządzenie to przyszłość i dlatego cieszmy się, że zaczyna być wprowadzane do produkcji. Oczywiście taka wielkość jest problematyczna, ale wyobraźmy sobie, że za dwadzieścia lat plac budowy to będzie właśnie taka drukarka. Dzisiaj nowe domy czy bloki buduje się tradycyjną metodą, a tu wystarcz nam drukarka i już czekamy na efekty. Obecnie drukowanie zajmuje wiele czasu, ale nie ma się, co dziwić skoro trzeba zadbać o każdy detal. Jakby nie patrzeć taki budynek ma być pierwszym takim na świecie, a zatem wszyscy będą chcieli mu się przyglądać. To oznacza, że ma być bardzo wytrzymały. Jeśli coś pójdzie nie tak to nikt przez najbliższe lata nie będzie chciał się tym zajmować, a to byłoby nie za dobre rozwiązanie, bo przecież z drukarkach przestrzennych jest przyszłość i trzeba tą drogą podążać. Chińczycy na pewno zrobią wszystko żeby swój cel osiągnąć, a my będziemy w przyszłości z tego korzystać. Trzeba się cieszyć, że wszystko tak dobrze się rozwija.

Trudno powiedzieć, kiedy takie duże formaty drukarek pojawią się w naszym kraju, ale na pewno nie trzeba będzie, na co wcale długo czekać. Jak miło będzie mieć takie odrobinę mniejsze urządzenie we własnym domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *