Jak działa drukarka 3d?

Wszyscy mówią o druku 3D, a Ty nie bardzo wiesz na czym on polega? Koniecznie musisz nadrobić swoje braki i zaległości w tym zakresie! Druk 3D jest obecnie modny, coraz więcej osób nie tylko jest nim zainteresowanych, ale również kupuje drukarki 3D. To technologia absolutnie innowacyjna i branża najszybciej się rozwijająca!

Eksperci druku 3D są przekonani, że technologia ta będzie obecna w naszym codziennym życiu i będziemy z niej korzystali tak samo jak z ekspresów do kawy czy z innym sprzętów i to już na przestrzeni najbliższych lat. W tym momencie drukarki wykorzystywane są naprawdę do wieku rzeczy; dzięki nim można tworzyć bardzo precyzyjne narzędzia i części do maszyn, wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, czy tez motoryzacyjnym, drukuje się implanty, a nawet tkanki – wszystko po to, aby żyło się nam wygodnie.

Jak działa drukarka 3d? Przede wszystkim najważniejszy jest projekt – drukarka musi wiedzieć, co ma zostać wydrukowane. Musimy zatem potrafić go stworzyć. Na rynku istnieje wiele przydatnych programów do projektowania, niezastąpione okazują się również skanery 3D przy pomocy których możemy szybko zamienić przedmiot rzeczywisty na projekt. Drukarka wykorzystuje specjalne materiały do drukowania, tzw. pla filamenty (może to być zarówno plastik, jak i metal czy ceramika), które są nakładane warstwa po warstwie – filament jest rozgrzany i pół-płynny, zostaje on wystrzyknięty na tzw. stół roboczy. Gdy warstwa zastygnie, nakładana jest kolejna i kolejna, Az do mementu uzyskania pełnego produktu. Oczywiście drukowanie 3D jest czasochłonne. Na niektóre wydruki należy poświęcić od kilku do nawet kilkunastu godzin. Musimy także pamiętać o tym, ze drukarka nie pracuje w ciszy i że pobiera prąd. Warto to wszystko wziąć pod uwagę w chwili, gdy zechcielibyśmy taki sprzęt zakupić. Nie powinniśmy zapominać także o kosztach filamentów – nie są one małe. Drukarki działające w technologii 3D mają różne wielkości i przeznaczone są do rożnych wydruków, oczywiście różnią się one również ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *