Inteligentne systemy fabryczne od BIGREP I BOSH.

BIGREP I BOSH to kolejny przykład na łączenie swoich sił przez potężne firmy. W tym przypadku oba przedsiębiorstwa pracują nad stworzeniem inteligentnych systemów fabrycznych. Czy to się uda? Jeżeli za przedsięwzięcie biorą się takie dwa giganty, to można być tego niemal pewnym!

 

BigRep to firma specjalizująca się w produkowaniu drukarek wielkoformatowych 3D. Z kolei firmy Bosch Rexroth nie trzeba przedstawiać – jest to firma oferująca napędy i sterowanie. Obie firmy podjęły współpracę w celu zintegrowania systemów sterowania CNC oraz napędów do produkcji. I można zadawać sobie tutaj pytanie, czy to w ogóle potrzebne? Oczywiście, że tak! Wszystko, co może ponieść wydajność produkcji, ale również zwiększyć jej niezawodność i sterowalność zostanie przyjęta na rynku produkcyjnym z oklaskami!

 

Nowe wyzwania dla druku 3D

 

Przed specjalistami z firmy BigRep stoi nie lada wyzwanie. Mają oni stworzyć urządzenie wielofunkcjne i wielkoformatowe, które stanie się częścią parku maszynowego fabryk. Drukarka 3d ma spełniać wszystkie wymogi i ma osiągać optymalną jakość.

 

W różnych branżach klienci szukają niezawodnych, sterowanych i wydajnych drukarek 3D, aby produkować części najwyższej jakości, mówi prezes BigRep, dr Stephan Beyer. Ponieważ BigRep jako pierwszy zintegrował systemy sterowania CNC w drukarkach 3D, zmienimy definicję produkcji addytywnej. Kontrolki Rexroth są także doskonałą platformą zapewniającą naszym drukarkom 3D pełną łączność z istniejącymi systemami produkcyjnymi i automatyzacji. Ustanowi to druk 3D jako kluczową aplikację 4.0 przemysłu.

 

Analizując dokonania i działalność tych dwóch firm, można mieć pewność, że ze współpracy powstanie coś dużego. Bosch Rexroth jest firma od dawna angażującą się w nowa technologię. W swoich fabrykach używają technologii 3D do  tworzenia napędów i sterowania, a także oferują komponenty do drukowania w tej technologii. Połączenie ich sił z wiedzą ekspercką z firmy BigRap ma bardzo duży sens.  Czekamy zatem na wyniki pracy, a więc na maszyny, w których praca nie będzie musiała być kontrolowana przez  operatora.